• L-Lyzín, 600mg, 90 tabliet


Čo zapríčiňuje nedostatok lyzínu a v čom sa nachádza?

Lyzín je esenciálna aminokyselina, z ktorej sa skladajú ľudské bielkoviny. Hrá dôležitú úlohu pri tvorbe jednej z najdôležitejších bielkovín - kolagénu, ktorý tvorí organickú základňu kostí a pokožky. Okrem toho má tiež pozitívne účinky na posilnenie imunitného systému a boli preukázané aj jeho antivírusové účinky. Pri jeho nedostatku sa vápnik nedokáže efektívne vstrebávať do kostí.

Aké následky môže mať nedostatok Lyzínu?

Nedostatok lyzínu môže mať za následok zníženú schopnosť bielkovinové syntézy alebo nábeh na vznik vírusových infekcií. V krajnom prípade môže zapríčiniť tiež nedostatok vitamínu B3.

 

V čom sa nachádza Lyzín?

Vyskytuje sa v plnohodnotných bielkovinách, vajciach, mäse a rybách. Konzumácia týchto potravín však nemá vplyv na oparové vírusy, nakoľko sa v nich nachádza v kombinácii s arginínom, a arginín oparové vírusy potrebujú na to, aby sa mohli rozmnožovať. Preto v prípade, keď pociťujete jeho prvé typické príznaky, prestaňte s konzumáciou jedál bohatých na arginín, ako napr. Lieskové orechy a iné olejnaté semená, pretože tieto podporujú množenie oparových vírusov.

Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód 3.86 EUR
hoogle.sk
9.50 EUR
AMIX Lysine 600 120 tabliet
11.78 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

L-Lyzín, 600mg, 90 tabliet

  • Výrobca: 21st Century
  • Kód produktu: CEN-21062
  • Dostupnosť: Skladom
  • 3.86€

  • Bez DPH: 3.86€