• Melatonín 3mg, 60 kapsúl

Melatonín je v posledných dekádach v centre pozornosti bádateľov aj farmaceutických firiem, pretože má ďalekosiahle účinky na stav celého organizmu. Melatonín sa zúčastňuje koordinácie denných rytmov a spánku. Jeho hladina v krvi sa za normálnych okolností zvyšuje po nástupe tmy a vrcholí uprostred noci, aby podporila spánok. Nedostatok melatonínu spôsobuje nespavosť. Pozrime sa, ako rozsiahle účinky má melatonín, hormón, ktorý vytvára endokrinné žľaza šišinka.

Laboratórne aj klinické pozorovania ukazujú, že melatonín má veľmi rozsiahle účinky na veľké množstvo fyziologických funkcií: ovplyvňuje obeh krvi, krvný tlak, telesnú teplotu, metabolizmus cukrov, tukov i bielkovín. Ovplyvňuje produkciu pohlavných hormónov, imunologické reakcie organizmu, priebeh starnutia, správanie i psychologické reakcie. Na základe niektorých laboratórnych nálezov začal byť melatonín prezentovaný vo vedeckom aj bulvárnej tlači ako takmer zázračný hormón ovplyvňujúce starnutia, nádorové ochorenia a imunitu.

Melatonín je hormón, ktorý spravidla môže zásadne ovplyvniť váš spánok. Čo je to melatonín? Ako môžeme prirodzene zvýšiť jeho produkciu v tele? Kde melatonín vzniká a na čo slúži?

Melatonín je hormón s antioxidačným účinkom, ktorý produkuje počas spánku žľaza a to šišinka mozgová (epifýza). Ide o miniatúrne žľazu umiestnenú hlboko v mozgu, ktorá býva tiež nazývaná "tretie oko". Jej hlavnou úlohou je dodržiavanie pravidelných životných rytmov, predovšetkým striedanie bdenia a spánku, dotvára tak naše vnútorné biologické hodiny.

Epifýza reaguje na zmeny v dĺžke a intenzite svetla, a to vďaka jeho vnímanie očami. Produkcia melatonínu je minimálna, avšak je účinný už množstvo okolo milióntin gramu. Jeho produkcia je najvyššia u dojčiat (hlavný dôvod prečo tak často spí) a v súčinnosti s rastovým hormónom zaisťujú rýchly telesný vývoj. Vysoká produkcia je zachovaná približne do 15 rokov, potom nasleduje rýchly pokles. Vo veku 50 rokov je jeho produkcia na púhe šestine maximálneho stavu. Je tak hlavnou príčinou nespavosti a depresií starých ľudí. Jeho produkcia je nepriaznivo ovplyvnená aj podávaním niektorých liekov, napríklad jedna dávka bežného acylpyrínu znižuje jeho tvorbu až o 75%.


Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód2.85 EUR
hoogle.sk
5.99 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Melatonín 3mg, 60 kapsúl

  • Výrobca: NOW Foods
  • Kód produktu: NOW-03255
  • Dostupnosť: Skladom
  • 2.85€

  • Bez DPH: 2.85€

Súvisiace produkty

Melatonín, postupne uvoľňovací, 5 mg, 100 tabliet

Melatonín, postupne uvoľňovací, 5 mg, 100 tabliet

Popis: pomáha zaspať rýchlo a spať tvrdo celú noc časovo postupne sa uvoľňujúca látka obsahuj..

5.85€ 5.86€ Bez DPH: 5.85€