• Extrakt z červeného vína, 90 kapsúl

Ďalší výskum potvrdil, že pohár červeného vína denne prospieva nášmu zdraviu. Skoršie štúdie ukázali, že u ľudí, ktorí sa tejto rady drží, je menej pravdepodobný rozvoj stareckej demencie aj rakoviny, že víno je dobré pre srdce, odďaľuje starnutie a môže regulovať hladinu cukru v krvi.

Teraz prišli kanadskí vedci s novým revolučným tvrdením. Blahodarné účinky prírodných antioxidantov obsiahnutých v kvalitnom červenom víne prirovnávajú k intenzívnemu cvičeniu. Podľa nich nápoj vyrobený kvasením modrých bobúľ vínnej révy dodá telu rovnaké blahodarné účinky ako hodina pohybu v posilňovni.

Avšak zatiaľ čo resveratrol je zdravý aj vo veľkých dávkach, červené víno nie. Ľudia by nemali v žiadnom prípade prekračovať odporúčanú dennú dávku dvoch decilitrov červeného vína. Väčšie množstvo totiž obsahuje príliš veľa alkoholu, ktorý organizmus a zdravie poškodzuje a navyše jeho nadmerná konzumácia vedie ku stukovatenie pečene a obezite.

Resveratrol nie je produkovaný len viničom, ale aj inými rastlinami (napr. Arašidov alebo moruší). Je to látka, ktorá sa zaraďuje do skupiny flavonoidov. Je prírodným antifungicidem, ktorý zamedzuje vzniku plesní, a je tiež účinným antioxidantom. Najviac je zastúpený v červenom víne z Bordeaux a Burgundska, ale obsahuje ho aj víno z iných oblastí. napr. tiež nám blízke víno zo Znojma. Resveratrol sa vyskytuje aj v bielom víne, ale vo stokrát menším obsahu. Pri požívaní červeného vína je overené, že resveratrol obsiahnutý vo víne je čiastočne zodpovedný aj za efektívne znižovanie cholesterolu. Antioxidačné vlastnosti resveratrolu podporujú znižovanie oxidácie LDL (zlého) cholesterolu. Väčší obsah resveratrolu, ale aj iných flavonoidov zastúpených vo víne je v nefiltrovaných vínach. To znamená, že ho nájdeme skôr u drobných vinárov, ktorí spracovávajú víno tradičnými spôsobmi, ako u veľkovýrobcov, ktorí víno filtrujú kvôli jeho čistote. Flavonoidy vo víne pravdepodobne spôsobujú "francúzsky paradox" - aj napriek tomu, že majú Francúzi kuchyňu bohatú na tuky, trpia v Európe najmenej na kardiovaskulárne choroby.

Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód5.86 EUR
oliveland.sk
12.80 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Extrakt z červeného vína, 90 kapsúl

  • Výrobca: Doctot's Best
  • Kód produktu: DRB-00058
  • Dostupnosť: Skladom
  • 5.86€

  • Bez DPH: 5.86€