• Silymarín Pestrec mariánsky s kurkumou, 150 mg, 120 kapsúl

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) je mohutný bodliak s vykrajovanými zubatými bielo škvrnitými listy a vetvenou stonkou s kvetmi jasne purpurovej farby. Ide o jednoročnú alebo dvojročnú bylinu, ktorá patrí do čeľade hviezdicovitých. Kvitne od júla do septembra, liečivá semená dozrievajú začiatkom jesene. Pre svoj vzhľad býva pestrec mariánsky pestovaný aj ako okrasná rastlina.

Liečivé účinky pestreca poznali už v dávnych dobách:

Pestrec mariánsky je prastará liečivá bylina, predtým tiež vďaka svojim tŕňom nazývaná "Kristova koruna". Pôvodom pochádza zo Stredomoria, ale možno ho pestovať aj v našich podmienkach. Využíval sa už v antických dobách ako tradičný liek podávaný po hadím uštipnutie. V 17. storočí už ľudia poznali jeho pozitívny vplyv na pečeň, krvný tlak, problémy spojené s dutinou brušnej a tiež bol podávaný ako liek na melanchóliu a depresie.

Rozdrvená odtučnená semená sa používajú ako potravinový doplnok pre stabilizáciu bunkovej membrány (ochrana pečeňové bunky), obnovu pečeňových buniek a regeneráciu pri degeneratívnych stavoch (napr. Alkoholizmus).


Choroby pečene - v našom znečistenom prostredí je prekrvenie pečene veľmi časté. Je to patologická porucha, ktorý sa prejavuje pocitmi zlosti, alebo mdlé nálady. Hlavné príznaky: sklon k zápche, nadúvanie brucha, emočná labilita, nepravidelná menštruácia, červené svrbiace dlane, červené škvrny na bruchu, bolesť a pálenie v očiach.


Ako prevenciu odporúčame pravidelnú konzumáciu 2,5 g (zarovnaná kávová lyžička) odtučnené, rozdrvené drogy (semená), ktorá obsahuje účinné látky zo skupiny flavonolignanov, tzv. Silymarinový komplex (silybín a silydianin - cca 2%).

Konzumácia je najvhodnejšie po jedle (večer), drogu je vhodné zapiť aspoň 2 dcl tekutiny.


Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód 8.91 EUR
hoogle.sk
15.10 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Silymarín Pestrec mariánsky s kurkumou, 150 mg, 120 kapsúl

  • Výrobca: NOW Foods
  • Kód produktu: NOW-04737
  • Dostupnosť: Skladom
  • 8.91€

  • Bez DPH: 8.91€

Súvisiace produkty

Pestrec mariánsky, 60 kapsúl

Pestrec mariánsky, 60 kapsúl

V roce1968 izolovali nemeckí vedci zo semien pestreca tri látky majúce ochranný vplyv na pečeň: sili..

5.13€ Bez DPH: 5.13€