19.9.2016: DHEA môže byť zadržaná na colnom úrade ako zakázaná látka.Preto ak nechcete riskovať veľa peňazí tak si skúste objednať DHEA pod 3 Eurá podľa tohto odkazu na všetky DHEA produkty http://www.iherb.com/dhea?sr=4&rcode=ktj522

Popis
  • Podporuje Vyváženú Hormonálnu Hladinu
  • Pomáha Podporovať Zdravú Náladu
  • Výživový Doplnok
  • 100% Vegetariánsky

Čo je DHEA?

DHEA (dehydroepiandrosteron) je hormón, ktorý je vylučovaný nadobličkami v ľudskom tele.

DHEA slúži ako prekurzor na mužské a ženské pohlavné hormóny.

Odporúčané Použitie

Brať 1 tabletu raz denne, s jedlom. Dôležité! Prečítajte si všetky informácie a upozornenia pred použitím.

Ostatné Zložky

Celulózy, magnéziumstearát, oxid kremičitý, kyselina stearová, celulózy, guma, maltodextrín, guma agátu.

Kvasnice, pšenicu, mlieko, vajcia, sóju, umelé farby alebo chuti, pridaného cukru a konzervačných látok.

Varovanie

Skladujte na chladnom, suchom mieste.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Nie pre použitie jednotlivcov mladších ako 18 rokov.

 

DHEA

Fyziologický vplyv DHEA na organizmus nie je doteraz celkom jasný; tvorbu sulfátu DHEA navodzuje aj stres. Zároveň sa predpokladá, že do produkcie DHEA je priamo zapojený melatonín. DHEA spolu s melatonínom determinujú hladinu krvného tlaku; ak je obsah DHEA v krvi vysoký, je krvný tlak tiež vysoký, opačný prípad nastáva u melatonínu. Že sa však jedná o látku perspektívny, ukazujú úvahy poslednej doby, ktoré hovoria veľmi jasne o možnosti širšieho praktického uplatnenia tohto derivátu.

Z vývojového hľadiska druhu Homo sapiens je najvyššia hladina DHEA v krvi mužov medzi 25.-30. rokom života, tj. vo fáze najvyššej plodnosti (6 mcg / l krvi). Je nevyhnutný pre duplikáciu a transkripciu DNA (deoxyribonukleovej kyseliny); nervové tkanivo, predovšetkým mozog, je charakteristická 6,5 násobným obsahom DHEA ako tkaniva ostatné - sama o sebe má vysokú metabolickú aktivitu a zhruba 2-3x vyššiu transkripčnú aktivitu (tvorbu nukleových kyselín) než tkaniva ostatní. DHEA ovplyvňuje mitochondriálnej dýchanie a jeho vplyv môže byť spojený so syntézou proteínov.

Biologické účinky:
Látka môže mať estrogénové alebo androgénne účinok - to závisí od prostredia organizmu, resp. obsahu steroidných hormónov v ňom. V mužskom androgénnym prostredí účinkuje ako estrogén a chráni srdce a cievy pred chorobami. Pôsobí proti obezite, kde môže byť použiť ako terapeutický prostriedok. Zasahuje na bunkovej úrovni do tvorby tukov, mitochondriálneho dýchania, syntézy proteínov a funkciu hormónov štítnej žľazy. Tento protiobezitní efekt však nespočíva v jednoduchej inhibíciu syntézy tukov, ale zasahuje skôr do priebehu niekoľkých metabolických ciest, ktoré udržujú isoenergetický stav, než do podpory pozitívnej energetickej rovnováhy. Má účinok proti starnutiu organizmu a v tejto indikácii je tiež spolu s niektorými ďalšími látkami používaný (spolu s extraktom eleuterokoku ostnatého, extraktom z ginka dvojlaločného a vitamínom B5), zvyšuje imunitu. Je popisovaný jeho retardačné účinok na vývoj radu degeneratívnych ochorení ako diabetes mellitus, niektoré typy rakovinového bujnenia, ochorenia obehového systému, poruchy pamäti.
Z tohto prehľadu vyplýva, že DHEA je použiteľný ako jeden z komplementárnych prostriedkov v body-buildingu, predovšetkým pre mužov.

Dávkovanie:
mikronizovaný DHEA (tablety) sa podáva ráno nalačno; mužom je možné podávať 100 mg, ženám sa odporúča max. 50 mg; pri vyšších dávkach ako 100 mg denne sa u nich prejavujú vedľajšie účinky (ochlpenie na lícach, mierne akné).


19.9.2016: DHEA môže byť zadržaná na colnom úrade ako zakázaná látka.Preto ak nechcete riskovať veľa peňazí tak si skúste objednať DHEA pod 3 Eurá podľa tohto odkazu na všetky DHEA produkty http://www.iherb.com/dhea?sr=4&rcode=ktj522


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

DHEA 25 mg, 300 tabliet od Natrol

  • Výrobca: Natrol
  • Kód produktu: NTL-16107
  • Dostupnosť: Skladom
  • 15.13€

  • Bez DPH: 15.13€