• Grapefruitové jadierka 250mg, 60 kapsúl

Grapefruitová jadierka pochádzajú z všetkým dobre známeho plodu grapefruitu. Samotný grapefruit, niekedy skrátene grep (botanicky Citrus paradisi), je subtropická drevina pestovaná pre svoje citrusové plody rovnakého názvu. Táto drevina rastie do výšky až šesť metrov, ale výnimočne môže dosiahnuť výšku až pätnásť metrov. Neopadavé úzke listy sú tmavo zelené. Plod, už spomínaný grapefruit má žltú šupku a meria v priemere až pätnásť centimetrov. Jeho vnútorná dužina je rozdelená na oddiely, ktorých farba je premenlivá, od bielej a ružovej až k červenej. Líšia sa aj sladkostí.

Samotná dužina obsahuje vysoké množstvo vitamínu B1 (tiamín) a C. Tiamín pomáha vo štiepenie cukrov a škrobov a tiež pôsobí proti únave a stresu. Vitamín C, ako je všeobecne známe, zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekciám. Samotný grapefruit pochádza z juhovýchodnej Ázie, ale objavený bol v 17. storočí na karibskom ostrove Barbados, kde získal aj svoje poetické meno - Rajský citrus (citrus paradisi).

Dužina a jadierka grepov obsahujú okrem vitamínov tiež bioflavonoidy: quercetin, hesperidín, rutín, apigenin, campherol, naringenínu (horký glykozid, ktorá má významný ochranný vplyv na žalúdočnú sliznicu a bežne sa používa v prevencii a na liečbu žalúdočných vredov), ďalej obsahujú kyselinu kávovú a škoricovú, a rastlinné steroly stigmasterol a beta-sitosterol (ktorý pomáha v hormonálnej regulácii, napr. vzhľadom k regenerácii buniek prostaty).

Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód 10.35 EUR
hoogle.sk
14.60 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Grapefruitové jadierka 250mg, 60 kapsúl

  • Výrobca: Nature's Way
  • Kód produktu: NWY-15388
  • Dostupnosť: Skladom
  • 10.35€

  • Bez DPH: 10.35€