• Komplex tráviacich enzýmov 220 mg, 60 kapsúl

Tráviace enzýmy produkované žľazami tráviacej sústavy sú biologické katalyzátory, ktoré hrajú významnú úlohu v chemickom procese trávenia potravy.

Tráviace enzýmy rozkladajú veľké molekuly potravy (bielkoviny, tuky, sacharidy) na malé jednotky (aminokyseliny, mastné kyseliny, glukózu), ktoré potom už organizmus dokáže bez problémov vstrebať. Tráviace enzýmy delíme na základe štiepenie molekúl: proteolytické a lipolytické.

Proteolytické enzýmy štiepia bielkoviny potravy na aminokyseliny a zabezpečujú ich vstrebanie a využitie v organizme. Pokiaľ máme nedostatok proteolytických enzýmov, tak nerozložené bielkoviny prechádzajú do hrubého čreva, kde podliehajú procesom hnitia a spôsobí zažívacie ťažkosti (nadúvanie, plynatosť, hnačky).

Pankreatín je enzým získaný z pankreasu ošípaných. Pankreatín obsahuje všetky tri druhy pankreatických enzýmov (amylázu, lipázu a proteázu). Pankreatín účinne pomáha pri rozpúšťaní tukov a odstraňovanie zvyškových látok, ktoré vznikajú pri neúplnom trávení, ukladajú sa v organizme a tým napomáha očisťovať organizmus.

Nesprávne stravovacie návyky silne zaťažujú tráviaci trakt.

Túto záťaž ešte stupňujú rôzne druhy stresu. Tiež konzervačné látky používané v potravinárskom priemysle (farbivá a iné "Éčka") dávajú črevám poriadne zabrať. Pre organizmus potrebné, užitočné a dôležité baktérie vyhynú a namiesto nich sa rozmnožia agresívne choroboplodné zárodky. Nastane rozvrat prirodzenej rovnováhy, a tým sa naruší normálne funkcie čriev. Najprv začnú funkčné poruchy, neskôr sa vyskytnú orgánové poškodenia a choroby. Poruchy v dolnej časti tráviaceho traktu, počnúc zápalovým ochorením črevného traktu a až rakovinou končiac, sú veľmi časté.

Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód4.45 EUR
oliveland.sk
9.90 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Komplex tráviacich enzýmov 220 mg, 60 kapsúl

  • Výrobca: 21st Century
  • Kód produktu: CEN-22556
  • Dostupnosť: Skladom
  • 4.45€

  • Bez DPH: 4.45€