• Extrakt zo zelenej kávy 200 mg, 60 kapsúl

Zelená káva nie je žiadna špeciálna úprava alebo druh. Jedná sa o normálny kávu, ktorá však neprešla pražením. Vďaka tomu, že zrnká neprešla vysokou teplotou, neprišla o niektoré prospešné zložky, ktoré by sa pražením odstránili.

Obe látky obsiahnuté v kávových zrnách boli podrobené mnohých skúmaním. Štúdie preukázali u kyseliny chlorogenové efekt na redukciu hmotnosti a chuti na sladké pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania. Polymerické fenoly sú silné antioxidanty, pomáhajú udržiavať naše bunky zdravé. Zaujímavosťou je, že je okrem kávy obsahuje tiež napríklad víno, aj keď v nižšej koncentrácii a nie vždy v zodpovedajúcej kvalite.

Ako však upozorňuje štúdia zo Journal of Agriculture and Food Chemistry, zelená káva obsahuje samozrejme aj kofeín. Ten má tiež pre telo pozitívny vplyv, avšak len do určitej dávky. Pri jeho nadužívanie, ktoré môže pri súčasnom branie tabliet a pitie kávy nastať, dochádza k poruche metabolizmu cukru, ktoré chudnúci efekt tlmia. Muselo by však ísť o naozaj vysoké dávky po dlhšiu dobu.

Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód3.64 EUR
oliveland.sk
7.90 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Extrakt zo zelenej kávy 200 mg, 60 kapsúl

  • 3.64€

  • Bez DPH: 3.64€