• NAC Detox regulátor 600mg, 60 kapsúl

NAC Skvapalňuje hustý hlien v prieduškách, podporuje vykašliavanie nahromadeného sekrétu a môže prispieť k zmierneniu dráždenie na kašeľ.

Pokyny na správne dávkovanie:

Uvedené pokyny platia, ak váš lekár neurčí inak. Dodržujte prosím nasledujúce

pokyny, inak by liek nemohol správne pôsobiť.

Aké množstvo NAC AL 600 šumivé tablety máte užívať a ako často?

Dospelí a mládež od 14 rokov: 2 x denne 1/2 alebo 1 x denne 1 šumivú tabletu (tj. 600

mg acetylcysteínu na deň).

Ako a kedy máte NAC AL 600 šumivé tablety užívať?

Tablety NAC AL 600 šumivé tablety sa užívajú po jedle rozpustené v pohári vody.

Upozornenie: Dostatočný prívod tekutiny zlepšuje účinok lieku na uvoľňovanie

hlienu. Ako dlho máte prípravok NAC AL 600 šumivé tablety užívať? Bez súhlasu lekára smie dospelí a deti staršie ako 14 rokov užívať liek najviac 5 dní. Ak sa stav ochorenia po tejto dobe nezlepší, je nutná porada s lekárom.N-acetylcysteín (NAC) je jednou z látok, ktoré môžu ovplyvniť stresový metabolizmus bunky, a tým zmenšiť či zabrániť apoptóze či dokonca nekróze tubulárnych buniek obličky. Mechanizmus vzniku ASL je však rôzny a efekt bol preukázaný predovšetkým v štúdiách s látkami vyvolávajúcimi tzv. RTG kontrastné nefropatiu. V poslednej dobe sa väčšinou užívajú neionické a nízko osmolárne kontrastné látky, ktoré majú na tubulárnej bunky menšie toxický účinok. Prípadov ASL však celosvetovo skôr pribúda, a to aj vzhľadom k rozvoju cievnej chirurgie u starších a komplikovaných chorých. Operácie v mimotelovom obehu sú často spojené s ASL, a to ako v oligoanurickej, tak častejšie neoligoanurické forme. Často dochádza iba k vzostupu Skr, ale aj k rozvoju nebezpečné hyperkaliémie či dokonca uremické perikarditídy. Preto sa hľadajú cesty, ako tomuto poškodeniu zabrániť. Popri dobrej hydratácie či podanie mannitolu boli použité aj vazodilatačný prostaglandíny či blokátory kalciových kanálov. V experimente však účinné látky nedokázali ovplyvniť už rozvinuté ASL, ale ani v jeho prevencii neboli podané presvedčivé dôkazy. Naproti tomu, podanie NAC bolo spojené s významným znížením rizika rozvoja radiokontrastní nefropatia.


V prezentované štúdii autori nepreukázali analogický pozitívny vplyv na ischemické poškodenie pri operáciách aneuryzmy aorty v mimotelovom obehu. Je otázka, či klinická štúdia celkom sa 42 selektívne randomizovanými chorými (18 NAC a 24 placebo) môže - vzhľadom k individuálnej variabilite jednotlivých prípadov aj experimentálne neoverené veľkosti dávky NAC - signifikantný rozdiel preukázať. Navyše bolo ASL hodnotené ako vzostup Skr o ≥25% (čo vzhľadom k mimotělnímu obehu a veľké náhrade tekutín môže byť zavádzajúce) a GF bola hodnotená výpočtom podľa Cockcroftovho a Gault (výpočet na klírens kreatinínu), preto zistené závery nemusia byť definitívne. Avšak je zrejmé, že samotné podanie NAC nemá väčší význam v prevencii ASL pri kardiochirurgických výkonoch.

Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód4.77 EUR
hoogle.sk
9.95 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

NAC Detox regulátor 600mg, 60 kapsúl

  • Výrobca: Doctot's Best
  • Kód produktu: DRB-00279
  • Dostupnosť: Skladom
  • 4.77€

  • Bez DPH: 4.77€