• Selén 200mcg, 100 kapsúl

Okrem rakoviny má selén blahodarný vplyv tiež v prevencii šedého zákalu a makulárnej degenerácie, čo je hlavná príčina zrakových porúch u ľudí v pokročilom veku života. Ďalej napomáha imunitnému systému, je dôležitý pre premenu hormónov štítnej žľazy, zúčastňuje sa syntézy prostaglandínov, s vitamínom E zabezpečuje elasticitu bunkových tkanív, zlepšuje priebeh niektorých chronických ochorení (reumatická artritída, lupus, psoriáza ...), zlepšuje využitie kyslíka srdcovým svalom a tiež redukuje tvorbu krvných zrazenín, čo má za následok menšie riziko srdcových a mozgových príhod.

Selén sa takisto využíva aj v kozmetickom priemysle. Bolo preukázané, že odstraňuje poruchy vyvolané starobou, zmierňuje vrásky a vyhladzuje pleť. Ak teda používate nejakú formu pleťové masky obsahujúce selén, je to len dobre. Selén nielen že zmierňuje viditeľné prejavy starnutia, ale v obmedzenej miere starnutia aj spomaľuje. Zabraňuje vzniku lupín a zabezpečuje celkovo elastickejšie pokožku.

Deficit selénu v tele sa zrejme nebude prejavovať nijako závratne či dokonca porušením niektorých základných funkcií organizmu. Avšak jeho nedostatok sa môže prejavovať ako únava, svalová slabosť, podráždenosť. Optimálnu hladinu selénu v tele by mali mať hlavne tehotné ženy. O príjem selénu by sa mali viac zaujímať aj dojčiace ženy a fajčiari.

Porovnanie cien:

Iherb.com + návod + zľavový kód 5.17 EUR
hoogle.sk
9.50 EUR
webbernaturals.sk - 90 kapsúl
8.00 EUR
naturvitamins.sk
7.50 EUR
biocare.sk
7.68 EUR
evitaminy.sk
7.20 EUR
mojalekaren.sk - 30 kapsúl, 100 mcg
3.71 EUR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Selén 200mcg, 100 kapsúl

  • Výrobca: Nature's Way
  • Kód produktu: NWY-41081
  • Dostupnosť: Skladom
  • 5.17€

  • Bez DPH: 5.17€