• Organické Kajenské korenie BIO, 82 gramov

Pálivosť paprík sa meria vo Scovillových jednotkách. Kajenské korenie sa pohybuje medzi 40 000 až 100 000 jednotkami na tejto stupnici. Ľuďom, ktorí toto korenie nepoznajú, odporúčam, aby začali v dolnej časti stupnice. Pokiaľ nie je na balení kajenského korenia táto hodnota uvedená, jeho pálivosť všeobecne zodpovedá 40 000 Scovilleho jednotiek. Vždy použite najprv len malé množstvo a pálivosť korenia vyskúšajte, kým nezistíte, aké má vlastnosti a ako pôsobí na vaše telo.


Podporuje cirkuláciu, trávenie, napomáha pôsobiť proti baktériám, blahodarný pri bolestivých stavoch.

Kajenské korenie je zvláštna odroda mletej červenej chilli papričky. Účinná látka kapsaicín má mnohé pozitívne zdravotné účinky.

Kajenské korenie - Capsicum frutescens

účinky:

1.Stimulant krvného behu

Kajanské korenie značne redukuje nadmernú krvnú zrážanlivosť. Bolo preukázané, že reguluje krvný tok, posilňuje srdce, tepny a kapiláry.

2. Antibakteriálny účinok

Zložky kajanského korenia vykazujú silný antibakteriálny efekt. Toto je ďalej zosilnené karotenoidy, flavonoidy a ďalšími látkami prirodzene sa vyskytujúcimi v rastline, ktoré podporujú imunitný systém.

3. Uvoľňovanie bolesti

Štúdie preukázali, že kapsaicín blokuje pocity bolesti znížením produkcie tzv. Substancie P, ktorá je považovaná za hlavného chemického posla bolesti medzi periférnymi senzorickými nervami a mozgom. Vplyv kajanského korenia na prostaglandinovú aktivitu sa tiež môže podieľať na jeho protibolestivých vlastnostiach. Analgetický účinok je najmä významný pri lokálnom užití.

4. Stimulant tráviaceho traktu

Kajanské korenie môže byť čiastočne užitočný pri stimulácii sekrécie tráviacich štiav a môže podporovať tráviace funkcie.

Účinná látka:

Capsaicin.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Organické Kajenské korenie BIO, 82 gramov

  • Výrobca: Simply Organic
  • Kód produktu: SOG-18761
  • Dostupnosť: Skladom
  • 4.05€

  • Bez DPH: 4.05€